Spływ kajakowy Skrwą. Zapraszamy, mamy 40 zaproszeń!

Dwie godziny na malowniczej rzece, w zachwycającym otoczeniu przyrody. Brzmi interesująco? Każdy może doświadczyć takiej przygody, zachęcamy!

Lada moment Wydział Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Starostwa Powiatowego w Płocku zakończy oznakowanie szlaku turystycznego w Dolinie Skrwy na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Wytyczenie tego szlaku to jedno z zadań dofinansowanego z funduszy unijnych projektu „Ochrona bioróżnorodności oraz ograniczenia negatywnego oddziaływania ruchu turystycznego na obszary cenne przyrodniczo i promowanie lokalnych walorów przyrodniczych na terenie Powiatu Płockiego”. Wydział Środowiska realizuje ten projekt od 2016 r.

Szlak w Dolinie Skrwy ma ok.25 km. Jest to szlak pieszo – kajakowy, który zaczyna się w miejscowości Parzeń, a kończy na wysokości Murzynowa. W ramach prac przy wytaczaniu szlaku, zostały m.in. wybudowane poręcze i/lub stopnie, będą pojemniki na śmieci, stoły i ławy, tablice informacyjne i edukacyjne. Informacja o szlaku pojawi się także w aplikacji mobilnej na tablety i smartfony. Przypomnijmy, że utworzenie portalu edukacji ekologicznej i aplikacji mobilnej do korzystania z tego portalu również jest przedmiotem projektu poświęconego ochronie bioróżnorodności.

Szlak jest piękny i chcemy, żeby jak najwięcej osób również zachwyciło się jego urokiem. Dlatego Starosta Płocki Mariusz Bieniek postanowił zaprosić mieszkańców Powiatu Płockiego na inauguracyjny spływ kajakowy Skrwą. Spływ rozpocznie się w Radotkach („Osada Młynarza”), a skończy w Cierszewie. Do pokonania jest więc ok.7 km, co zajmie ok. 2 godzin. Oczywiście w nagrodę za dopłynięcie przewidziane są niespodzianki, ale z pewnością już sama podróż kajakiem przez tak urokliwe tereny będzie ogromną atrakcją.

Spływ organizujemy w czwartek, 22 czerwca. Jego początek zaplanowany jest ok. godz. 10, po konferencji prasowej Starosty Płockiego. Naturalnie mamy ograniczoną liczbę miejsc i kajaków, ale chętnie na wspólną wycieczkę zabierzemy 40 mieszkańców Powiatu Płockiego.

Aby wygrać zaproszenie na spływ, wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie:

Czy na terenie Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego możemy napotkać bociana czarnego i trzmielojada?

Na poprawne odpowiedzi czekamy w czwartek 8 czerwca i w piątek 9 czerwca, pod numerem telefonu: 24 267 67 82 (Wydział Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku). Pierwsze 40 osób, które dodzwonią się do nas z prawidłową odpowiedzią, zaprosimy na spływ.

Powodzenia, czekamy na Państwa!