Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza”. Nasze inwestycje też nominowane!

Utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji nad Jeziorem Łąckim Dużym, a także pierwsze obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Powiecie Płockim i uhonorowanie pamiątkową tablicą ks. Stanisława Bornińskiego. To tylko dwie propozycje, na które można już głosować w plebiscycie Tygodnika Płockiego. Jesteśmy z nich wyjątkowo dumni!

Przypomnijmy, że 30 stycznia w redakcji Tygodnika Płockiego, organizatora niezwykle popularnego w naszym regionie plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” (w tym roku jest to już jego 12. edycja), zebrała się Kapituła, która zdecydowała o nominacjach w kategoriach: „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”, „Kultura”, „Sport i turystyka”, „W regionie”. W skład Kapituły weszła m.in. Wicestarosta Iwona Sierocka.

Zespół z ok. 100 propozycji czytelników, dziennikarzy Tygodnika Płockiego i samych członków Kapituły, miał wybrać tylko 40 – po 10 z każdej kategorii. Listę propozycji, które biorą udział w plebiscycie, można znaleźć na łamach Tygodnika Płockiego i na jego stronie internetowej: https://www.tp.com.pl/wydarzenie-roku-2018/znamy-nominacje-kapituly.html

Dla nas oczywiście najważniejsza jest kategoria „W regionie”, ponieważ i tym razem znalazły się w niej przedsięwzięcia realizowane przez Powiat Płocki. Ale pozostałe nominacje są również bardzo wartościowe i interesujące. Poznajmy całą dziesiątkę.

W REGIONIE – nominacje

  1. Utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji nad jeziorem Łąckim Dużym. Nominowani: Mariusz Bieniek, Starosta Płocki, Lucjan Żukowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Łąck.
  2. Mural upamiętniający żołnierzy września 1939 roku – obrońców Dobrzykowa odsłonięty w Dobrzykowie w 79. rocznicę Bitwy pod Dobrzykowem. Nominowany: Łukasz Strzelecki, prezes Stowarzyszenia Pro Patria – Lokalni Patrioci z Dobrzykowa.
  3. W Gąbinie odrestaurowano dwie zabytkowe kamienice – z 1809 r. i dawny sąd grodzki. Nominowany: Krzysztof Jadczak, burmistrz Gąbina.
  4. Pierwsze obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w powiecie płockim i uhonorowanie pamiątkową tablicą ks. Stanisława Bornińskiego. Nominowany: przewodniczący Rady Powiatu Płockiego Lech Dąbrowski.
  5. W Gostyninie oddano do użytku Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”. Nominowany: Paweł Kalinowski, burmistrz Gostynina.
  6. W Nowej Górze odbudowano Pomnik Wolności, który jest wierną kopią pomnika z 1938 r., który podczas II wojny światowej zniszczyli Niemcy. Nominowany – Leszek Jędrzejczak, przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika.
  7. Bezpłatne kolonie w Stegnie. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Rozwoju Północnego Mazowsza” z Nowego Grabia (gm. Gąbin) zorganizowała bezpłatne kolonie dla 30 dzieci z powiatu płockiego i Płocka. Nominowani: Marcin Groszewski – prezes, Tomasz Nowacki – wiceprezes.
  8. Wrześniowe spotkania ze sztuką w Sierpcu. Nominowani: prezes Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych „Nasze Zatorze”, Piotr Rzeszotarski, koordynator projektu, Edyta Jagodzińska.
  9. Modernizacja oczyszczalni ścieków w Słupnie. Nominowany: Marcin Zawadka, wójt gminy Słupno.
  10. Otwarcie Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie, poświęconego kulturze olędrów. Nominowany: dyrektor Muzeum Mazowieckiego Leonard Sobieraj.

 

Każdy, kto chciałby wziąć udział w plebiscycie Tygodnika Płockiego i zagłosować na wybrane wydarzenie, może wysłać SMS o treści PREFIKS.NUMER WYDARZENIA pod nr 73601 (koszt SMS-a: 3,69 zł brutto). Każda kategoria ma swój prefiks. Inicjatywy Gospodarcze i Społeczne – IGS, Kultura – KUL, Sport i Turystyka – SPT, W Regionie – REG.

Oto przykład prawidłowego SMS-a, wysłanego przez czytelnika pod numer 73601, który w kategorii „W regionie” głosuje np. na „Utworzenie miejsca wypoczynku i rekreacji nad jeziorem Łąckim Dużym”: REG.1

Można też oczywiście głosować za pomocą kuponów zamieszczanych w Tygodniku Płockim. W poszczególnych kategoriach zwycięskim wydarzeniem zostanie to, które otrzyma najwięcej głosów w sumie.

Głosowanie rozpoczęło się 5 lutego i potrwa do 28 marca 2019 roku. Co ważne, nagrody przewidziane są nie tylko dla nominowanych, ale także dla czytelników, którzy wezmą udział w głosowaniu. Organizatorzy plebiscytu podkreślają, że więcej oddanych głosów to większa szansa na nagrody. Uwaga! Liczba kuponów (bądź głosów SMS-owych) od jednego nadawcy może być nieograniczona.

Więcej głosów zwiększa także prawdopodobieństwo wygranej właśnie tego wydarzenia, na które głosujemy. Wszystko rozstrzygnie się 5 kwietnia w Domu Technika, gdzie odbędzie się uroczysta gala plebiscytu.

Szczegółowy regulamin plebiscytu można znaleźć tutaj: https://www.tp.com.pl/wydarzenie-roku-2018/regulamin-plebiscytu-z-tumskiego-wzgorza-wydarzenie-roku-4.html

Jak głosować: https://www.tp.com.pl/wydarzenie-roku-2018/jak-glosowac-wydarzenie-z-tumskiego-wzgorza-2018.html